Klub Border Collie

Grupa miłośników border collie podjęła próbę stworzenia klubu rasy pod egidą ZKwP.
Osoby chętne do przystąpienia mogą TUTAJ pobrać deklarację do przystąpienia do klubu.

Deklaracje można wysłać pod adres:

Jolanta Jasienicka
(Klub Border Collie)
ul. Wakacyjna 5
05-510 Czarnów

klubbcpl@gmail.com

Szczegółowe informacje oraz dyskusja na FB>>

Mapa polskich hodowli

Powyższa mapa to spis hodowli  border collie zarejestrowanych w ZKwP/FCI i/lub KPPP/ISDS w Polsce (ewentualnie w państwie sąsiednim), do których posiadamy linki do strony. Miejsca są oznaczone z dokładnością do kodu pocztowego. 

 

Na mapie są dwie kategorie:  (1) pomarańczowa, ogólna dla wszystkich hodowli FCI i ISDS, oraz (2) zielona, "BC pracujące". W kategorii "BC Pracujące" są hodowle ISDS i/lub FCI, które posiadają psy pracujące przy owcach/krowach i/lub biorące udział w zawodach pasterskich. Hodowle z tej kategorii są wpisywane na podstawie zgłoszenia i informacji od hodowcy.  Osobom szukającym psa do pasterstwa zalecamy wybranie z takiej hodowli, gdzie oboje rodziców ma zweryfikowane umiejętności pasterskie.  

Z lewej strony jest na mapce jest kwadracik który można kliknąć żeby zobaczyć menu mapy. Można odhaczyć dowolną warstwę,  żeby był albo tylko pomarańczowy albo tylko zielony kolor. 

Jeśli chcesz dodać lub usunąć swoją hodowlę, zmienić link lub dodać zdjęcie proszę o kontakt: Maja Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (lista ogólna i BC pracujące), Iza Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (lista ogólna).

 

UWAGA: Staramy się aby lista była jak najpełniejsza, ale nie jest to lista wszystkich hodowli FCI i ISDS, są tu tylko hodowle, które zostały zgłoszone lub znalezione przez nas w sieci. 

UWAGA 2: Rasa border collie to (w naszej opinii) najlepsza rasa pasterska pośród psów zaganiających. Ten typ psa pasterskiego służy do przemieszczania stada, wprowadzania i wyprowadzania go z pomieszczeń, dzielenia, itp. , a więc rasa ta  nie nadaje się i nie wolno jej używać do  stróżowania przy stadzie. Do tych celów służą psy pasterskie stróżujące takie jak owczarek podhalański, pirenejski pies górski i inne.  

Maja Wagner-Nawrocka

 

 

Gościmy:

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Zaloguj